Arhiiv: August, 2014

tARTuFFi publik valis oma lemmikuks Venemaa filmi

2014.08.12

Möödunud laupäeva öösel Lasse Hallströmi verivärske draamaga “Saja sammu teekond” lõppenud 9. armastusfilmide festival tARTuFF tõi kuue päeva vältel Raekoja platsile, Elektriteatrisse ja festivali eriüritustele üle 25 000 külastaja.

Kõige publikurohkemaks linateoseks oli tänavu festivali avafilm “Uus algus” ligikaudu 3800 vaatajaga. Populaarsuselt järgnesid Venemaa film „Parandusklass”, Kanada draama „Lapsnõid“, armastusfilmide klassika „Cherbourg’i vihmavarjud” ning briti komöödia “Kuuba kuumus“.

Publiku lemmikfilmiks osutus erivajadustega noortest kõnelev Venemaa linateos “Parandusklass”, mille režissöör Ivan Tverdovski saab festivali ja Tartu linna poolt traditsioonilise Mati Karmini pronkskuju “Suudlevad tudengid”. Möödunud tARTuFFil valisid vaatajad oma lemmikuks USA lavastaja Stephen Chbosky ja tema filmi “Müürililleks olemise iseärasused”.

Festivalil näidati kokku 15 täispikka filmi. Kõik Raekoja platsil linastunud filmid olid vaatajatele tasuta.

Lisaks filmide vaatamisele kostitati publikut ka mitmete eriüritustega - kuulati muusikat, toimusid Just Filmi töötoad, arutleti päevakajalistel teemadel, esitati tantse ja mängiti lauatennist.

2015. aasta tARTuFF ootab kõiki külla augusti kolmandal nädalal.

Vaata festivali fotosid siit.

Leiame üheskoos Tartu kõige armastusrohkema koha!

2014.08.05

Kui näed tARTuFFi ajal Tartu tänavatel midagi või kedagi, mis seostub Sulle armastusega, võta oma nutitelefon välja ja säutsu sellest Twitteris ja kasuta hashtagi-i #armastan. Kõik need säutsud ilmuvad armastusekaardile ja nii saamegi teada, kus kohas on Tartus kõige rohkem armastust! Ära unusta, säuts peab olema avalik ja sisse peab olema lülitatud ka geolokatsioon. Säutsujate vahel loositakse välja armsaid auhindu! Võitjate nimed anname teada näituse #Niisama linnas Facebooki lehel 12.augustil! 

Korraldavad Eesti Rahvamuuseum, VOOOG ja tARTuFF.

Täna hakkab festival!

2014.08.04

Filmide, vestlusringide, töötubade ja veel paljude teiste festivali ajal toimuvate ürituste kaudu kutsub tARTuFF juba üheksandat korda inimesi üles üheskoos mõtisklema ja arutlema armastuse erinevate tähenduste üle.

Festivali peaprodutsendi Caspar Lootsmanni sõnul on sel aastal uuenenud ka Tartu Raekoja platsile ülesseatud 1600 istekohaga vabaõhukino asetus. “Kui varasematel aastatel seisis ekraan Raekoja ees, siis nüüd on võimalik filme vaadata näoga Emajõe poole. See annab võimaluse nö kinosaali avardada ning muudab külastajatele filmivaatamise Eesti suurimas kinosaalis mugavaks,” lisab Lootsmann.

Festival algab täna Raekoja platsil kell 22 traditsioonilise avatseremooniaga, misjärel näidatakse publikule mullu Toronto filmifestivalil esilinastunud romantilist draamat “Uus algus” Keira Knightley’ga peaosas.

Kuni laupäevani võib näha väga erinäolisi mängufilme värsketest kinohittidest klassikani välja. Kavas on mitmeid festivalimenukeid nagu Sundance’i festivalil parima stsenaariumi preemiaga pärjatud Norra psühholoogiline draama “Pime”, tänavu Itaalia parimaks linateoseks tituleeritud aristokraatlik tragikomöödia “Inimkapital”, Berliini festivalil parima naisosatäitja preemiaga pärjatud Aafrika lapssõduritest kõnelev Kanada film “Lapsnõid” ja mullune Iisraeli ametlik Oscari nominent “Petlemm”.

Filmiklassika programmis näidatakse tänavu 50ndat juubelit tähistavat ja sageli kõigi aegade parimaks armastusfilmiks peetavat Prantsuse muusikali “Cherbourg’i vihmavarjud” noore Catherine Deneuve’iga peaosas. Lähimineviku klassikast tuuakse vaatajateni 2000. aastal esilinastunud Ang Lee fantaasiarikas seiklusfilm “Tiiger ja draakon”, mis tegi Aasia võitlusfilmi žanri kuulsaks üle kogu maailma.

Filmifestivali lõpetab laupäeval hilisööl Euroopa esilinastuse raames linastuv Lasse Hallströmi draama “Saja sammu teekond” Helen Mirreniga peaosas.

Dokumentaalfilmide programmi näeb tänavu Elektriteatris, kus lisaks tõsielufilmidele näidatakse ka Briti Filmiakadeemia poolt auhinnatud lühifilmide kogumikku.

tARTuFFi tänavused peakülalised tulevad Venemaalt filmiga “Parandusklass”, mis kuulutati tänavu Kinotavr festivalil parimaks Venemaa debüütfilmiks ning mille linastus toimub neljapäeval, 7. augustil kell 22.

Kokku näidatakse festivalil 15 täispikka filmi. Seansid Raekoja platsil algavad orienteeruvalt kell 22. Kõik filmid on varustatud eestikeelsete subtiitritega. Raekoja platsi filmid on vaatajatele tasuta.

Festivalinädalal toimub tARTuFFi raames lisaks filmiseanssidele mitmeid eriüritusi kogu Tartu linnas. Jätkub koostöö Tallinna Tantsuteatri ja Tartu Indiefest-iga, iga päev õpetatakse festivali telgis soovijatele filmitegemist ning jätkuvad ka väga populaarseks saanud vestlusringid aktuaalsetel teemadel. Lisaks toimub juba traditsiooniks kujunenud Armastuse Pidu.

Publikul on võimalik telefonihääletuse teel valida ka oma lemmikfilm, mille autoritele saadetakse festivali poolt pronksskulptuur “Suudlevad tudengid”. Möödunud tARTuFFil valisid vaatajad oma lemmikuks USA lavastaja Stephen Chbosky ja tema filmi “Müürililleks olemise iseärasused”.