Inimkapital / Human Capital

Inimkapital

Koht: Raekoja plats
Algus: 09.08.2014 23:45

Op: Jérome Alméras
Os: Fabrizio Bentivoglio, Matilde Gioli, Valeria Bruni Tedeschi

 

Itaalia, Prantsusmaa, 2013, 1:49

Režissöör: Paolo Virzi

Como järv Põhja-Itaalias, Lombardias, on ka päriselus vaprate, rikaste ja ilusate üks lemmikpaiku, kus oma puhkust veedavad meelsasti nii Madonna, George Clooney kui ka Sylvester Stallone. Stiilses, aristokraatse ühiskonna uurimuses “Inimkapital” viib aga järve ääres toimunud õnnetus, milles hukkub enne jõule talvisel maanteel autolt ootamatult löögi saanud jalgrattur, kokku Bernasschi ja Rovelli perekonnad, kelle saatust ja tulevikku ähvardab toimunud õnnetus tugevalt muuta.

“Inimkapital” põhineb Stephen Amidoni bestselleril ning näitab kolmeks peatükiks jaotatud linateost läbi kolme erineva perspektiivi, igaühes neist on teatav grotesksus toimunu vastu, mis viib meid lõpuks arusaamiseni sellest, kuivõrd tühine on inimelu väärtus.

Sageli mulluse hittfilmiga “Kohutav ilu” ja mõned aastad tagasi PÖFFil linastunud teosega “Ma olen armastus” võrreldud Paolo Virzi üheteistkümnes täispikk mängufilm pälvis tänavu Itaalia Filmiakadeemia parima filmi ja stsenaariumi auhinna. Linateoses teevad oma elu parimad rollid kaks tänapäeva hinnatumat Itaalia näitlejatari Valeria Golina ja Valeria Bruni Tedeschi. Viimane pälvis rolli eest Tribeca filmifestivalil parima naisnäitleja auhinna.
 

Kommenteeri

Captcha