Jäljed / Tracks

Jäljed

Koht: Raekoja plats
Algus: 05.08.2014 00:15

PS! Juhime tähelepanu, et film algab pärast südaööd, nii et kuigi hinges võib olla veel eelmine päev, on kalendris kätte jõudnud uus kuupäev.

Op: Mandy Walker
Os: Mia Wasikowska, Adam Driver

 

Austraalia, Suurbritannia, 2013, 1:50

Režissöör: John Curran

Tõsielul põhinev lugu Robin Davidsonist, kes aastal 1977 võttis ette erakordse retke üle karmide Austraalia kõrbeväljade kuni India ookeanini, et kogeda midagi uskumatut ja saada osa looduse ilmelisest puudutusest. Tema ainsaks kaaslaseks sel ligi 2000-kilomeetrisel teekonnal oli koer ja neli ettearvamatut kaamlit. Oma magusvalusal teekonnal kohtas ta National Geographic väljaande fotograafi Rick Smolanit, kes pildistas üles tema teekonna ja oli nõus rahastama seda seitsme kuu pikkust teekonda, ohverdades selle nimel üksilduse.

Enesetapuna näiv reis, mis kõrvalseisjatele võib tunduda näeruväärsena, pakub vaatajatele pilguheitu inimhinge sügavaimatesse saladustesse, kus otsimine ja leidmine on midagi suuremat kui lihtsalt eesmärkide saavutamine. Kui elu sind kutsub, pead lihtsalt minema - see on elukutse.

John Currani suurepärane film ei ole pelgalt road-movie, see on midagi suuremat ja enamat – lugu, mida kaunistab võimas ja maaliline loodus ning võrratu näitlejatöö, peaosas Mia Wasikowskaga.
 

Kommentaarid (2)

  1. M ütleb:

    05/08/2014 16:47

    Selle filmi kood on TF2. ;)Kõik koodid on näha siin: http://2014.tartuff.ee/est/yritused/haaleta-lemmikfilmi

  2. Maria ütleb:

    05/08/2014 10:04

    Tervist! Kas keegi oskab öelda, mis oli selle filmi kood (lemmikfilmi hääletamise jaoks)?

Kommenteeri

Captcha