Pime / Blind

Pime

Koht: Raekoja plats
Algus: 06.08.2014 00:00

PS! Juhime tähelepanu, et film algab pärast südaööd, nii et kuigi hinges võib olla veel eelmine päev, on kalendris kätte jõudnud uus kuupäev.

Op: Thimios Bakatakis
Os: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali

 

Norra, 2014, 1:36

Režissöör: Eskil Vogt

Kaotanud silmanägemise, lahkub Ingrid (Ellen Dorrit Petersen) haruharva talle turvaliseks saanud koduseinte vahelt. Mõtiskledes istub naine tundide kaupa akna all või kirjutusmasina taga, mille abil saab ta põgeneda hirmsast reaalsusest. Ingrid mäletab küll selgesti, milline maailm ja inimesed tema ümber välja nägid, kuid asendab need mälestused oma fantaasiates märksa süngema ning seksuaalsema alatooniga. Tema aina metsikumateks muutuvates fantaasiates petab mees (Henrik Rafaelsen) teda orgiatele tellitud libudega ning mehe filminohikust kooliaegse sõbra suurimad rõõmud mööduvad arvuti taga pornosaite lehitsedes. Mida sügavamale Ingridi kahtlused ja hirmud laskuvad, seda raskem on ka publikul mõista, mis on filmis tõeline ja kust algab naise alateadvuse peegeldus.

Filmi “Pime” režissööri Eskil Vogti peetakse tänapäeva üheks andekamaks norra filmistsenaristiks (“Kordus”, “Oslo 31. augustil”), kelle palju tähelepanu saanud originaalne debüütlavastus on väga peen ja detailiderohke avastusretk meie endi alateadvuse soppidesse. Hoolimata filmi süngest alatoonist eksperimenteerib Vogt palju absurdiga, pakkudes vaatajale hingamisruumi põhjamaiselt kareda huumori näol. Filmi peaosades saab näha meiegi publikule juba tuttvaks saanud norra näitlejaid Ellen Dorrit Peterseni (“Mägi”, linastus 2011. a tARTuFFil) ja Henrik Rafaelseni (“Peaaegu mees”, 2012. a. PÖFF).
 

Kommenteeri

Captcha