tARTuFFi jutud

tARTuFFi jutud on arutelusari, mis piilub kaameratagustesse ning annab võimaluse festivali ajal lisaks filmide nautimisele ka nähtu üle arutada ning mõtiskleda.

Arutelud toimuvad teisipäevast neljapäevani kell 18.00, Raekojaplatsil tARTuFFi telgis. Kõik arutelud on tasuta.

PROGRAMM:


5.08 Teisipäev: Filmimuusika

Millised oleks õudusfilmistseenid verdtarretavate heliefektideta? Kui veider oleks suudlusstseen ilma romantilise muusikata? Filmimuusika tegemisest ning olulisusest tulevad kõnelema filmimuusika kirjutaja Ardo Ran Varres ning filmi risttuules režissöör Martti Helde.


6.08 Kolmapäev: Iisraeli ja Palestiina konflikt

Kolmapäeval on arutluse all Iisraeli ja Palestiina konflikt, nii praegu toimuv kui selle tagamaad ja taust.
Vestlema tulevad Kadri Jõgi, kes on araabia maade spetsialist ja õppejõud Tallinna Ülikoolis, ja Agnes Nurme, kes veetis vabatahtlikuna kolm intensiivset kuud Palestiinas.
Vestlusele järgneb kl 19.00 Palestiina-teemalise näituse avamine Raekoja platsil koos tantsulise improvisatsiooniga ning soovi korral saavad huvilised teemat edasi arutada Genialistide klubi hoovis.

Täpsem info Facebookis.


7.08 Neljapäev: Filmikoreograafia

Sel neljapäeval on võimalik tulla ning piiluda filmikoreograafia tagatuppa. Nimelt tuleb rääkima Tanel Saar, kes on teinud mitme Eesti filmi võitlusstseenidele koreograafia.

Pärast lühikest arutelu toimub ka tempokas töötuba, kus kõigil on võimalik oma näitlemisoskused proovile panna.

 

8.08 Reede: Erivajadustega inimesed Eesti ja Vene ühiskonnas

Arutame, mismoodi suhtub ühiskond erivajadustega inimestesse Eestis ja Venemaal. Venemaa elust räägivad avameelselt filmi "Correction Class" režissöör Ivan Tverdovsky ja näitleja Nikita Kukushkin.
Uurime, kui palju on Vene ja Eesti suhtumistes erinevat kui palju sarnast ning arutleme, kui suurt rolli suhtumises mängib meie ühine minevik.

Arutelu on nii vene kui eesti keeles.


9.08 Laupäev: Kuidas korraldada filmifestivali?

Veel enne tARTuFFi lõppu on kõigil kohaleviibijatel võimalik uurida korraldajatelt, kuidas üht hääd filmifestivali korraldatakse. Vestlust viib läbi Pimedate Ööde Filmifestivali meeskond. 

Rohkem infot Facebookist!